Centrum symulatorów wyścigów
O RaceSim

Jeżeli kochasz samochody, a jazda samochodem bez większego celu to dla ciebie ukojenie i pełna zabawy czynność, wówczas spędzisz tutaj ciekawą część swojego życia. 

Simracing'owe symulacje wyścigów, to nie jest prosta gra. W trakcie niedzielnego wieczoru nie nauczysz się szybko i bezbłędnie jeździć, no chyba że miałeś wcześniej jakieś dłuższe doświadczenia z symulatorami jazdy. 

Czy myślałeś kiedyś jak to jest zasiąść wygodnie na słonecznym trackdayu w samochodzie marzeń. Poczuć jak opony lekko ślizgają się na ciepłym asfalcie, gdy zakładasz lekką kontrę w zakręcie i przyciskasz trochę gazu. Coś pięknego... 

Ludzie mówią, że grając w gry nie będziesz miał co wspominać dzieciom, ale wiecie co? Ta przygoda da Ci tyle ciekawych przeżyć że chyba jednak będziesz miał o czym mówić. Pierwsze okrążenia po Nordschleife z niepoobijanym autem na mecie- nie sądzę... Uczucie co potrafi 600.konny pojazd bez systemów wspomagania jazdy(kontroli trakcji/stabilności, ABS) ahh.

Nie stwierdzam że takich rzeczy nie uświadczycie w innych grach, ale ja tego nigdy wcześniej w wirtualnym świecie nie uświadczyłem.

 

Czym dokładnie jest simracing? Jedni powiedzą że symulatorem jazdy, drudzy że słabą grą. Jednak prawda jest taka, że to jedna z lepszych rzeczy jaka mnie w życiu spotkała, stała się bardziej czynnością życiową. Żeby wsiąść w skanowo wymodelowany samochód marzeń, na skanowo wymodelowany tor, wrzucić bieg i jechać. Czasem sam, czasem w wiele osób. Czasem normalnie jadąc nie myśląc jak, czasem dając z siebie wszystko, czasem wygłupiając się wraz ze znajomymi. Czasem wyładowując w ten sposób stres. Może to dlatego, że kocham samochody i nie wyobrażam sobie życia bez motorsportu.

 Ale faktem jest to, że zawsze wchodząc do gry będziesz miał banan na twarzy i kolejne scenariusze, cele w głowie jakie sobie dzisiaj zrealizujesz. Jeżeli nauczysz się bardzo dobrze prowadzić auto w wirtualnym świecie realistycznych symulacji, to prawdopodobnie tak samo dobrze będzie Ci szło w realnym świecie.

Wydarzenia

Gdzie jesteśmy